25.05.2010 23:29

VÝLET ŽÁKŮ DO PRAHY

 

V Praze je blaze - nám bylo, přestože jsme měli nohy uchozené až u kolen. Letošní exkurze – výlet do STOVĚŽATÉ matičky Prahy jsme si opět vychutnali i se dvěma malými sprškami.

Naše pouť začala na Václavském náměstí u sochy Svatého Václava a promenádou po náměstí na stanici metra Můstek. Tam jsme nasedli na metro a jeli na Malostranskou. Zde jsme pokračovali po Starých zámeckých schodech ozdobených nově sochou Karla Hašlera na Pražský hrad. U Katedrály sv.Víta bylo po ránu prázdno, takže jsme si ji prohlédli řádně ze všech stran. Pak jsme prošli  hradními nádvořími  na Hradčanské náměstí a po malostranských schodech sešli na Malostranské náměstí. Zde jsme se posilnili v „ mekáči“ a s novými silami se vydali po Karlově mostě.Bylo zataženo, ale Vltava byla pod mostem stejně ohromující, jako za slunečného dne. Než jsme došli ke Staroměstské věži, trochu nás zalila druhá sprška. Výstup na věž po 98 schodech byla „brnkačka“ a už se před námi otevřel nezapomenutelný pohled na starou Prahu s hradním komplexem, Vltavu a další části Prahy. Focením u Karla 4. jsme vzdali čest tomuto velikánovi našich dějin a měli jsme tak akorát čas na to, dojít na Staroměstské náměstí , obejít si jej s návštěvou Mikulášského kostela a focením u J.Žižky a už se začali turisté tlačit u Orloje a my s nimi. Celé krásné polední divadlo tento rok zakončil ještě stylově oblečený trubač, který nám zatroubil z věže Staroměstské radnice.

Odsud jsme pokračovali po Celtné ulici k Prašné bráně a Obecnímu domu, navštívili Palladium – nově otevřené obchodní centrum a pokračovali kolem Hotelu Imperiál (Ano šéfe) na stanici metra Florenc, odkud nás metro zavezlo na Vyšehrad.

Trochu více už unaveni jsme přesto ještě absolvovali prohlídku Slavína – části hřbitova, kde odpočívají nejvýznamnější osobnosti našeho národa a pobyt na Vyšehradě jsme si odměnili návštěvou krásného přírodního dětského hřiště.

Z Prahy jsme odjížděli sice v uličce přecpaného vlaku, ale plni dojmů a zážitků.

Všichni jsme se vrátili v pořádku a v pohodě.

—————

Zpět


Kontakt

ZŠ Linhartice

Základní škola a Mateřská škola Linhartice
Linhartice č.p. 116
571 01 Moravská Třebová


telefon ZŠ: 461 316 189 telefon MŠ: 461 316 329 mobil: 739 200 676


Kalendář akcí

15.06.2017 06:34

Květen – opět ve škole v Linharticích

Začalo to už 28. dubna „Čarodějnickým dnem“, kdy...

Celý článek

—————

13.04.2017 17:07

DUBEN V NAŠÍ ŠKOLE

Letos toho zejména v dubnu probíhá opravdu...

Celý článek

—————

30.03.2017 23:01

AKCE ŠKOLY DUBEN 2017

Už se chodíme učit na školní zahradu. A v...

Celý článek

—————